Hakkımızda

Duygu Eren 

DP Danışmanlık ve Pazar Araştırması 2010 yılında Duygu Eren tarafından kurulmuştur. Farklı sektörlerden birçok şirkete ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmetleri vermekte olup, sürdürülebilirliliğe dayanan stratejiler geliştirmektedir. DP Danışmanlık; inovasyon, iletişim, markalaşma, organizasyon, pazarlama ve yönetim danışmanlıklarıyla büyümüştür. 2015 yılı itibariyle yatırım ve portföy yönetimi konularında yurtiçi ve yurtdışında niş çalışmalar yapmaya başlamıştır.   

Duygu Eren; 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimine başladı. Üniversite hayatı devam ederken Istituto Europe di Firenze'de yaz programlarına katıldı. 2002 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesin'de Uluslararası Ticaret bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürürken iş hayatına atıldı ve Avrupa'nın en büyük hurda demir firması olan European Metal Recycling'te çalıştı. Yüksek lisans tezini Gümrük Birliği sonrası Türkiye - İtalya ticari ilişkileri üzerine yaptı ve eş zamanlı olarak, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasındaki ticari işbirlikleriyle ilgili çalışmalara başladı.

2003 yılında, sektörünün ilk üç büyük şirketinden biri olan 1939 yılında kurulmuş Eren Yayıncılık Kitap Yayın Dağıtım şirketi bünyesine katılan Duygu Eren, satış ve pazarlamayla başlayıp, kısa bir süre sonra kitap online satış ve e-ticaret sitesini kurdu. 2005'ten itibaren firmanın yurtdışı ilişkilerini ve basın sözcülüğünü üstlendi. 2010 yılında DP Danışmanlık ve Pazar Araştırmasını kurdu. 2014 yılında; Turkish Time dergisi tarafından aile şirketinden ayrılıp, kendi işini kuran patronlar arasında en başarılı kişiler arasında gösterildi

İş hayatının yanı sıra kişisel gelişim, pazarlama, iletişim, yatırım ve networking konularında eğitimler veren, mentorluk yapan ve organizasyonlar düzenleyen Duygu Eren, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. Marmara Üniversitesi pazarlama yüksek lisans bölümünde iki dönem girişimcilikle ilgili dersler vermiştir. Üyesi olduğu Büyük Kulüp'te (Cercle D'Orient) yönetim kurulu üyeliği, uzun yıllar boyunca Büyük Klüp Genç Girişimciler komitesi başkanlığı, on yıldır üyesi olduğu Türkiye Genç İşadamları Derneği'nde SDK genel sekreterliği (TÜGİAD), TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu iletişim çalışma grubu başkanlığı ve Uluslararası İşbirliği Platformunun organizasyon komitesindeki görevlerini uzun yıllardır aktif olarak sürdürmektedir. JCI (Junior Chamber International), SPD ve İnşaat Platformu diğer üye olduğu stk ve derneklerdendir. Startupbootcamp, Galata İş Melekleri (GBA), Global Cleantech Innovation Programme (GCIP), G3 Forum, Türk Telekom Pilott'ta gönüllü mentorluklarını devam ettirmektedir. Genç Başarı Vakfı mütevelli heyetinde seçilmiş olan Duygu Eren, liselerde girişimciliği özendirmek için gönüllü mentorluklar yapmıştır. Türkiye'de ilk kez, Anadolu'daki girişimciliğe destek olmak açısından ticaret odalarında 'melek yatırımcılık eğitimleri' düzenlemiştir. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovasyon Haftası'nın danışma kurulu üyesi olarak özel çalışmalar yapmaktadır. 2011-2014 yılları arasında her salı sabah.com.tr'de, 2012 - 2014 yılları arasında her ay Optimist Dergi’de girişimcilik ve iş dünyasıyla ilgili köşe yazıları yazmış ve röportajlar yapmıştır. Halen, Business Life dergisinde her ay gayrimenkul ve yatırımla ilgili makaleler yazmaktadır. Aynı zamanda derginin yayın editörlüğü görevini yürütmektedir.